Kilka słów o kredycie dla zadłużonych z komornikiem

Niestety społeczeństwo polskie jest zadłużone w dość mocnym stopniu, zarobki w większości nie przekraczają najniższej krajowej, a liczba bezrobotnych w każdym regionie także należy do wysokich wskaźników. Społeczeństwo, aby wesprzeć własny budżet, zaciąga wciąż to nowe kredyty, co daje nam wysoki wskaźnik zadłużenia, jak również wysoki wskaźnik społeczeństwa, którzy widnieją w Krajowym Rejestrze Dłużników.

zadłużony

Mimo to że należy my do społeczeństwa zadłużonego, dalej zaciągamy kolejne pożyczki, nawet kiedy jesteśmy już wpisani w rejestrze dłużników. Dodatkowo kuszą nas banki oraz inne instytucje pozabankowe, oferując korzystne warunki spłaty oraz możliwość wzięcia kolejnego kredytu w kilka chwil. Równie mocno są reklamowane pożyczki przez Internet, to tutaj najwięcej pożyczamy, kusi nas krótki czas wzięcia pożyczki i brak dodatkowych formalności. Kiedy już mamy na karku komornika, często wydaje nam się że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia, mimo to wcale tak nie jest. Dowodem tego jest artykuł na stronie http://judaszowesrebrniki.pl/jak-wyglada-kredyt-dla-zadluzonych-z-komornikiem, gdzie zostało wyraźnie powiedziane, że również posiadając komornika, możemy ubiegać się o kredyt na spłatę wszystkich naszych zadłużeń. Oczywiście nie warto brać co rusz to nowych pożyczek, szczególnie gdy mamy świadomość ich nie spłacalności, niestety przysłowie „mądry polak po szkodzie” sprawdza się tutaj idealnie, i dopiero gdy widzimy problem, komentujemy go właściwie, stwierdzając że nie należało zaciągać kolejnej pożyczki.

Jeżeli mamy komornika na karku, w banku będzie nam już bardzo trudno zaciągnąć kredyt, wtedy najbardziej pomocne stają się pozabankowe placówki finansowe, jednak należy uważać, aby nie wplątać się w jeszcze gorsze tarapaty. Owszem wyjściem z sytuacji jest kolejna pożyczka, pod warunkiem że jej spłata będzie realna, a całość pożyczonych pieniędzy zostanie przeznaczona na spłatę poprzednich długów. Tak zwane pożyczki konsolidacyjno-zadłużeniowe powinny być ostatecznością, i właściwie podjętą decyzją, z przeczytaniem pełnej umowy kredytowej, w której mogą zostać zawarte kruczki prawne, doprowadzające nas do bankructwa.