Jeśli podjąć studia to na pewno w Wielkiej Brytanii?!

Spełnij marzenia. Wystarczy tylko, że zoperujesz frazą studia w Anglii. Studia poza granicami polskimi zawsze były świetną inwestycją co do przyszłości i były powiązane z prestiżem, na większą skalę. Zwłaszcza w takim miejscu na planecie jak Wyspy Brytyjskie gdzie znajdziemy praktycznie najlepszego typu uniwersytety świata. Jeśli chcesz podjąć studia w UK musisz po pierwsze wszystko dobrze przemyśleć i poddać się całej serii procedur. Pewna jest jedna kwestia – Twój wysiłek się opłaci.

Procesy typu rekrutacyjnego, cały ich świat na studia w Anglii rządzi się oczywiście swoimi prawami, zresztą dokładnie podobnie jak u nas, składając zatem podanie o przyjęcie musi wykonać kilka kroków w precyzyjnie ustalonej kolejności. Przedstawiamy je poniżej dokładnie.

Wybór kierunku
Sprawa niby oczywista, ale zanim cokolwiek sobie zaplanujesz ostatecznie musisz ściśle obrać kierunek, bo także od niego samego zależeć będą konkretne wymogi.

Referencje
W wielu przypadkach, dla drzwi brytyjskich uczelni będą Ci potrzebne referencje, choćby od kadry naukowej.

Podanie
Wypełnienie podania na studia odbywa się przez elektroniczny formularz w systemie UCAS
Zostaje potem samo oczekiwanie
Na odpowiedź uczelni, rzecz jasna. Jeśli nie uda Ci się dostać masz jeszcze szanse w lipcu i sierpniu, ale wówczas potrzebny jest bezpośredni kontakt z uczelnią.

Uwaga
Rekrutacja na wyższe studia w Wielkiej Brytanii zaczyna się rok wcześniej, czyli inaczej mówiąc jeśli studia chcemy rozpocząć w roku 2016 roku papiery powinniśmy złożyć już we wrześniu 2015. Niektóre uczelnie mają inny terminarz aplikacji. 14 sierpnia rozpoczyna się tzw. clearing a więc proces polowania na różne miejsca zwalniane przez maturzystów brytyjskich.
Ubiegać się o studia można samodzielnie lub z udziałem oraz wsparciem ze strony organizacji, które w tym celu właśnie istnieją. To oczywiście kosztuje, gwarantuje jednak, że nie popełnisz żadnego błędu, wszystkie dokumenty będą dobrze przygotowane, a Ty nie przegapisz kompletnie żadnej szansy. Do odważnych świat należy. Powodzenia połamania piór na arkuszach.